Čechy uvězněné v odlehlém údolí Nepálu se možná podaří evakuovat už zítra

Deset českých turistů uvězněných na treku kolem nepálské osmitisícovky Manaslu, by se mohlo vrátit z hor už zítra nebo pozítří.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češi doufají, že helikoptéry přiletí brzy i pro ně

Češi doufají, že helikoptéry přiletí brzy i pro ně | Zdroj: Reuters

„Je naděje, že zítra nebo možná pozítří bychom odsud mohli odletět,“ popsal situaci člen expedice lékař Ivo Blšťák, primář gynekologicko-porodnické kliniky Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem.

Dnes prý do Lho přiletěly 4 vrtulníky a helikoptéra americké ambasády, která měla za úkol zjistit, zda mohou v dané lokalitě přistát i větší stroje.

Nejméně 12 lidí z EU nepřežilo zemětřesení v Nepálu

Číst článek

Helikoptérami už odletělo několik prvních cizinců. Lékař proto doufá, že záchrana čeká v nejbližších dnech i jeho expedici.

Ve vesnici Lho, kde skupina uvízla, je naštěstí dostatek potravin.

Češi zůstali po zemětřesení uvěznění spolu s asi 60 dalšími cizinci v malé vesnici Lho ve výšce kolem 3 tisíc metrů. Ústupovou cestu jim odřízly sesuvy půdy. Dnes na místo konečně dorazily první helikoptéry a část cizinců evakuovaly.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme