Centrum Moskvy hlídají vojáci a policisté. Kvůli protestům

V centru Moskvy jsou tisíce policistů a jednotek ministerstva vnitra. Současné vedení je tam nasadilo po pondělních obřích protestech, na které kvůli údajným volebním manipulacím přišly tisíce lidí. Mají údajně dohlížet na bezpečnost obyvatel.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruská vládní strana přivezla do centra Moskvy vlastní příznivce

Ruská vládní strana přivezla do centra Moskvy vlastní příznivce | Zdroj: Reuters

Ruské ministerstvo vnitra dnes potvrdilo informace, že do Moskvy převelelo posily. Ministr vnitra tvrdí, že mají vojáci v ulicích zajistit větší bezpečí občanů.

O kolonách vojenských aut směřujících k centru města předtím informovala řada blogerů na internetu a po nich i některá ruská média.

Policie včera tvrdě zakročila proti účastníkům spontánního pochodu městem, který se odehrál po skončení několikatisícové demonstrace opozice proti údajně zfalšovaným výsledkům voleb. Kolem tří set lidí bylo zadrženo, mezi nimi lídři opozice.

Vládní strana dnes plánuje do centra města vyvést vlastní příznivce. Mítinku se má zúčastnit až deset tisíc lidí.

Úřady obvinění z manipulování při volbách odmítají. Masová narušení ale kritizovali například i pozorovatelé OBSE. Za nečestné a nesvobodné označila parlamentní volby v Rusku také americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová.

Lenka Kabrhelová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme