Černá Hora popírá pokus o zatčení Karadžiče

Neúspěšně měl skončit údajný pokus britských elitních jednotek o zatčení bývalého šéfa bosenských Srbů Radovana Karadžiče. Podle Černohorského listu Dan mělo při páteční akci zahynout 10 britských vojáků. Úřady Černé Hory ale možnost této operace na svém území důrazně popřely.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V současnosti nejhledanější muž na seznamu haagského trestního tribunálu se pravděpodobně skrývá právě na území této menší jugoslávské republiky. Jak z regionu hlásí spolupracovník Radiožurnálu Daniel Volf, o místě Karadžičova pobytu se v nedávné minulosti objevila celá řada spekulací. Dohady se shodují pouze v tom, se jeden z nejhledanějších mužů planety skrývá pod ochranou skupiny tělesných stážců v horských oblastech na pomezí východní Bosny a Černé Hory. Po nedávném zatčení jugoslávského exprezidenta Slobodana Miloševiče jeden z jeho údajných pomocníků prohlásil, že se Radovan Karadžič připravuje na dobrovolné vydání do Haagu, kde hodlá svědčit právě proti Miloševičovi. Ani tato informace ale nebyla potvrzena.

Marika Táborská, Daniel Volf, Terezie Zemánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme