Černá Hora pro nové vztahy ve federaci

Prozápadní prezident Černé Hory Milo Djukanovič vyzval v rozhovoru pro srbskou státní televizi nově zvoleného jugoslávského prezidenta Vojislava Koštunicu k novému uspořádání vztahů uvnitř jugoslávské federace. Tu vytvořily Srbsko a Černá Hora v roce 1992 po rozpadu bývalé Jugoslávie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Djukanoviče má Černá Hora dvě volby - dohodu s demokratickým Srbskem nebo nezávislost. Podle jeho slov je teď dohoda pravděpodobnější, protože v Srbsku je nyní rozumná politická struktura. Koštunica a jeho spojenci však prý musejí ukázat, jaká je jejich skutečná politika k Černé Hoře.

Vedení této republiky vyzvalo k bojkotu prezidentských a parlamentních voleb konaných 24. září na protest proti změnám ve federální ústavě, které jednostranně provedl Bělehrad. "Můžeme s ním (Koštunicou) mluvit. Nejsou však důvody pro euforii v Černé Hoře. Prozatím máme důvod být spokojeni, protože byla odstraněna hrozba války (mezi Srbskem a Černou Horou)," uvedl v rozhovoru Djukanovič. Zdůraznil však zároveň, že ať je v Bělehradě u moci kdokoli, "nesmí nikdy poručníkovat Černou Horu".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme