Černá Hora pro nové vztahy ve federaci

Prozápadní prezident Černé Hory Milo Djukanovič vyzval v rozhovoru pro srbskou státní televizi nově zvoleného jugoslávského prezidenta Vojislava Koštunicu k novému uspořádání vztahů uvnitř jugoslávské federace. Tu vytvořily Srbsko a Černá Hora v roce 1992 po rozpadu bývalé Jugoslávie.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle Djukanoviče má Černá Hora dvě volby - dohodu s demokratickým Srbskem nebo nezávislost. Podle jeho slov je teď dohoda pravděpodobnější, protože v Srbsku je nyní rozumná politická struktura. Koštunica a jeho spojenci však prý musejí ukázat, jaká je jejich skutečná politika k Černé Hoře.

Vedení této republiky vyzvalo k bojkotu prezidentských a parlamentních voleb konaných 24. září na protest proti změnám ve federální ústavě, které jednostranně provedl Bělehrad. "Můžeme s ním (Koštunicou) mluvit. Nejsou však důvody pro euforii v Černé Hoře. Prozatím máme důvod být spokojeni, protože byla odstraněna hrozba války (mezi Srbskem a Černou Horou)," uvedl v rozhovoru Djukanovič. Zdůraznil však zároveň, že ať je v Bělehradě u moci kdokoli, "nesmí nikdy poručníkovat Černou Horu".

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme