Černá Hora volí parlament

Černá hora si v dnešních předčasných parlamentních volbách zvolí novou vládu. Celkem 450 tisíc voličů si bude vybírat mezi 10 politickými subjekty. Letošní parlamentní volby v Černé hoře se budou podle analytiků v dosud možná nejsvobodnějších podmínkách. Základní otázkou ale zůstává, zda se občané rozhodnou pro zásadní změnu politiky v zemi a po třinácti letech padne současný režim zosobněný prezidentem Milem Džukanovičem. Podle předvolebních odhadů má ale jeho koalice Za evropskou Černou horu největší šanci na vítězství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

Co podle zpravodaje Rádia Svobodná Evropa v Černé hoře Seja Sadikoviče nejvíce ovlivní volby? "Těžko říct, ale výsledek voleb je odvislý od počtu voličů. Když bude volební účast malá, může se stát, že současná moc bude vládnout dál jako dosud v absolutní formě, protože má stabilní, disciplinované voliče. Pokud budou ale občané brát tyto volby zodpovědně a přijdou v hojném počtu, bude to podle mého znamenat pád vlády," dodal Sadikovič.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme