Černá Hora zítra volí parlament

V Černé Hoře skončila předvolební kampaň před zítřejšími předčasnými parlametními volbami. Ty vypsala Černá hora poté, co se v květnu rozpadla vláda. Voleb se účastní sedm koalic a tři strany. V Černé Hoře to vypadá, jako by se zítřejších voleb účastnila jen jediná koalice, a to uskupení nazvané Za evropskou Černou horu vedené předsedou strany DPS a zároveň prezidentem země Milo Džukanovičem. Hlavní silniční tahy a centra velkých měst zdobí až na skromné výjimky pouze billboardy této koalice, hlavního favorita voleb.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

volby | Foto: Jan Rosenauer

Těsně před vypršení předvolební kampaně vysílaly dvě černohorské televize obsáhlé rozhovory s Džukanovičem. Koalice Za evropskou Černou Horu navíc včera večer doslova ochromila hlavní město Podgorica svým mítinkem. Ale i tak budou volby zkouškou důvěry v Džukanoviče. Tomu vyčítají zastánci nezávislosti země, že podepsal takzvanou bělehradskou dohodu o setrvání ve svazku se Srbskem.

Markéta Kaclová, Petr Vavrouška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme