Černé skříňky nadále ukrývá moře

Do Egypta se sjíždějí další pozůstalí po francouzských turistech, kteří nepřežili pád letadla do Rudého moře. Rodinní příslušníci a přátelé se s oběťmi katastrofy rozloučí při dvou smutečních obřadech. Pátracím týmům se mezitím stále nedaří vyzvednout černé skříňky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sbírání trosek | Zdroj: ČTK

Egyptsko-francouzský pátrací tým už jednu z nich lokalizoval, na místě však zatím není potřebná technika pro její vyproštění z hlubin moře. Paříž proto na místo katastrofy posílá další speciální zařízení.

Francouzskou vládu při dvou zítřejších smutečních ceremoniálech bude reprezentovat ministr zahraničí Dominique de Villepin. Jeden z nich se uskuteční na moři nedaleko místa katastrofy, druhý pak v Šarm aš-Šajchu, odkud letadlo vzlétlo.

Letoun egyptské společnosti Flash Air - boeing 737-300 - se v sobotu zřítil do Rudého moře krátce po startu z letoviska při charterovém letu do Paříže s plánovaným mezipřistáním v Káhiře. Na palubě bylo 135 cestujících a 13 členů posádky.

Z obrazovek radarů zmizel stroj pouhé dvě minuty po startu, aniž by odvysílal jakýkoli nouzový signál. Po mezipřistání v Káhiře měl směřovat do francouzské metropole. Do egyptského letoviska jen několik desítek minut před osudným startem dovezl letoun turisty z Itálie.

Milan Kopp, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme