Černohorci rozhodovali ve volbách o budoucnosti státu

Téměř půl milionu voličů voličů v Černé Hoře rozhodovalo o nové vládě. Volební místnosti se otevřely v osm hodin ráno a voliči měli možnost odevzdat své hlasy až do 21. hodiny. Na průběh voleb dohlíželo na 2800 domácích a přes 200 zahraničních pozorovatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Parlamentní volby byly klíčové pro budoucí státní uspořádání země. Sílí totiž snahy osamostatnit dosavadní svazovou republiku, která je spolu se Srbskem součástí Jugoslávie. Mezi Srbskem a Černou Horou je však značný nepoměr nejen v rozloze, ale i v počtu obyvatel. Zatímco v Srbsku žije asi devět miliónů lidí, v Černé Hoře je to pouze 650.000 tisíc.

Informace hovoří o rekordně vysoké účasti voličů, která se dle odhadů pohybovala až kolem 80 procent. Ústřední volební komise oznámila, že v 17 hodin odevzdalo své hlasy 71,2 procenta voličů. Odhady výsledků budou průběžně upřesňovány a oficiální výsledky se očekávají v úterý.

Milan Kopp, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme