Černohorci rozhodovali ve volbách o budoucnosti státu

Téměř půl milionu voličů voličů v Černé Hoře rozhodovalo o nové vládě. Volební místnosti se otevřely v osm hodin ráno a voliči měli možnost odevzdat své hlasy až do 21. hodiny. Na průběh voleb dohlíželo na 2800 domácích a přes 200 zahraničních pozorovatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlamentní volby byly klíčové pro budoucí státní uspořádání země. Sílí totiž snahy osamostatnit dosavadní svazovou republiku, která je spolu se Srbskem součástí Jugoslávie. Mezi Srbskem a Černou Horou je však značný nepoměr nejen v rozloze, ale i v počtu obyvatel. Zatímco v Srbsku žije asi devět miliónů lidí, v Černé Hoře je to pouze 650.000 tisíc.

Informace hovoří o rekordně vysoké účasti voličů, která se dle odhadů pohybovala až kolem 80 procent. Ústřední volební komise oznámila, že v 17 hodin odevzdalo své hlasy 71,2 procenta voličů. Odhady výsledků budou průběžně upřesňovány a oficiální výsledky se očekávají v úterý.

Milan Kopp, Marta Levorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme