Červený kříž stahuje z Iráku polovinu pracovníků

Kvůli riskantní bezpečnostní situaci a hrozbám dalších teroristických útoků omezují humanitární organizace svoji činnost v Iráku. Na polovinu zredukoval počet svých zaměstnanců Mezinárodní výbor Červeného kříže. V zemi tak zůstane 50 zahraničních a 700 místních pracovníků této organizace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

budova Červeného kříže v Bagdádu | Zdroj: ČTK

Právě mezinárodní výbor Červeného kříže by se mohl stát dalším terčem teroristů. "Dostaly se k nám určité informace, ale nemáme žádné detaily. Pochopitelně ale musíme brát tyto signály vážně a musíme najít cestu, jak i za těchto okolností v naší činnosti pokračovat," řekla Radiožurnálu mluvčí výboru Antonela Notari.

Také Organizace spojených národů zavedla zvláštní bezpečnostních opatření. Počet pracovníků sice omezovat nechce, ale jak řekl Michal Broža z pražské informační centrály OSN, možná se tomu nakonec nevyhne. "Očekává se, že země odejdou zejména ti pracovníci, kteří byli po útoku zraněni nebo traumatizováni. K zajištění základních aktivit v Iráku vyšle OSN pracovníky, kteří nahradí ty, kteří chtějí nebo musejí odejít."

Martin Hromádka, Alžběta Bajgartová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme