Češi jsou v Polsku stále nejoblíbenějšími sousedy

Češi jsou u Poláků jedničky. Podle nejnovějších výsledků průzkumu agentury CBOS zůstáváme těsně před Slováky v Polsku nejoblíbenějšími sousedy. Naopak nejméně oblíbenými sousedy jsou pro Poláky Rusové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z filmu Gottland | Foto: oficiální Facebook filmu Gottland

Pro oblíbenost Čechů u našich severních sousedů neexistují podle zahraničního zpravodaje ČRo Víta Pohanky racionální důvody.

Náklonost navíc není oboustranně vyrovnaná. U Čechů jsou nejoblíbenějšími sousedy Slováci.

Poláci byli dlouho až na pátém místě v pořadí oblíbenosti, v posledním průzkumu CVVM v roce 2012 však vystoupali na třetí pozici.

Přehrát

00:00 / 00:00

O oblíbenosti Čechů v Polsku mluvil varšavský zpravodaj ČRo Vít Pohanka

V Polsku je dlouhodobě oblíbená česká kultura, především Jarek Nohavica. Starší generace si ještě vzpomíná na Karla Gotta a Helenu Vondráčkovou.

V poslední době je v zemi velmi módní také trend českých hospod, které se šíří nejen ve městech, ale i na venkově.

V prosinci si Polsko stěžovalo na reklamu společnosti T-mobile, která Poláky vykresluje jako podvodné obchodníky. Aférka se do statistik zatím nepromítla. Stejně tak množství negativních článků z poslední doby.

Například časopis Prost měl velký materiál s nápisem "Moskva nad Vltavou", kde rozebíral podle autora proruskou politiku české vlády.

Je také možné, že Poláci zareagují se zpožděním a oblíbenost Čechů v Polsku poněkud klesne.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme