Češi na Havaji ctí tradici Vánoc

Netradiční předvánoční besídku uspořádali čeští krajané na havajském ostrově Oahu. Na počest návštěvy české generální konzulky z Los Angeles Gity Fuchsové připravili pod širým nebem nedaleko od pláže Waikiki program ve kterém se pokusili propojit západní pojetí vánoc s tradičními domorodými prvky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české Vánoce na Havaji | Foto: Miroslav Konvalina

Jak se jim to podařilo, to sledoval na místě zpravodaj Českého rozhlasu Miroslav Konvalina.

Na největším havajském ostrově Oahu, kde je nejpočetnější česká komunita, se sešlo asi 40 krajanů. Převlékli se za historické postavy havajských panovníků vítající Santa Klause.

Češi na Havaji slavili v parku většinou v tričku a šortkách a shodli se s organizátorem večera Václavem Pěnkavou, že jim o Vánocích zima nechybí: "Sníh nám nechybí, uděláme si stromeček, nastříkáme si ho na bílo, rozdáme dárečky a budeme slavit Vánoce s kaprem, jako všichni ostatní."

Někteří krajané na Havaji ale příchod Vánoc nevítají, protože chodit nakupovat dárky v šortkách a pod nazdobenými palmami prostě není ono.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme