Češi odlétají z Bangkoku běz větších problémů

Čeští turisté se z Thajska vracejí domů, jejich zpáteční spoje jsou zajištěny bez větších problémů. Mezinárodní letiště v Bangkoku už téměř zcela obnovilo všechny pravidelné linky. Občanům Česka přesto i o víkendu zůstávají k dispozici zaměstnanci naší ambasády v Bangkoku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čekání na odbavení | Foto: Robert Mikoláš

Čeští turisté se v případě mimořádné události nebo vzniklých potíží mohou obrátit na zástupce velvyslanectví ČR v Thajsku přímo na mezinárodním letišti Suvarnabhumi v Bangkoku.

K dispozici jsou hlavně v době odletů linek, které čeští turisté využívají k návratu. Přes den jde hlavně o spoje přes destinace ve Východní Asii či na Arabském poloostrově, večer pak v době odletů evropských společnosti.

Podle velvyslance České republiky v Thajsku Ivana Hotěka zůstává o víkendu otevřená i naše ambasáda v Bangkoku, i když zájem o řešení krizové situace je vzhledem k návratu situace do normálu už stále menší.

Suvarnabhumi bylo stejně jako jiné bangkokské letiště Don Muang mimo provoz kvůli osmidenní blokádě organizované stoupenci opozice. Protesty alespoň prozatím ukončilo úterní rozhodnutí Ústavního soudu. Kromě toho, že rozpustil tři vládní strany, zakázal také jejich předákům, včetně premiéra Somčaje Vongsavata, na pět let účast v politice.

Robert Mikoláš, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme