Češi zadržení v Řecku jsou po složení kauce na svobodě a cestují do Atén

Dva čeští vývojáři počítačových her byli dnes po zaplacení požadované kauce propuštěni na svobodu. Ve vazbě ve věznici na ostrově Chios byli od loňského září kvůli podezření ze špionáže, protože pořizovali snímky vojenských objektů nedaleko řecko-tureckého pomezí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Buchta a Martin Pezlar

Ivan Buchta a Martin Pezlar | Foto: helpivanmartin

Češi teď cestují do Atén. Kauci složili přesně podle řeckých požadavků a pak se se řešily už jen formality. Uvedla to jejich advokátka Dagmar Raupachová:

Přehrát

00:00 / 00:00

Propuštění zadržených čechů z řeckého vězení a přípravy jejich návratu do vlasti sledoval Martin Ježek

„Již prošli těmi pomyslnými branami řeckého vězení a jsou na svobodě. Nyní se organizuje jejich návrat domů. Předpokládáme, že zítra buď kolem 11. hodiny, nebo v odpoledních hodinách by měli být na letišti v Ruzyni.“

Ivana Buchtu a Martina Pezlara zadržela v září řecká policie kvůli tomu, že natáčeli a fotografovali vojenské objekty na ostrově Limnos. Mluvilo se o tom, že jim za špionáž hrozí až 20 let vězení.

České velvyslanectví v Athénách teď vystaví Martinu Pezlarovi a Ivanu Buchtovi náhradní cestovní doklady. Čeští diplomaté jim současně nabídli ubytování na zastupitelském úřadu do zítřka, kdy chtějí odcestovat do Česka.

Jejich stíhání však nekončí, může je ještě čekat soud.

Češi zadržení v Řecku za špionáž složili kauci, ve čtvrtek by měli odletět domů

Číst článek

Milan Kopp, Martin Ježek_e Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme