Češi zadržení v Řecku za špionáž složili kauci, ve čtvrtek by měli odletět domů

Dvojice Čechů zadržovaná v Řecku kvůli údajné špionáži složila kauci a propuštění na svobodu už nic nebrání. Ve vazbě jsou od září, kdy je zadrželi na ostrově Limnos kvůli několika fotkám vojenských objektů. Trestní řízení bude ale dál pokračovat.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Buchta a Martin Pezlar

Ivan Buchta a Martin Pezlar | Foto: helpivanmartin

Do České republiky by se mohli vývojáři počítačových her Ivan Buchta a Martin Pezlar vrátit zítra. Českému rozhlasu to potvrdila jejich právnička Dagmar Raupachová.

„Částka ve výši dvakrát pět tisíc eur byla složena. A to přesně podle pokynů řeckých orgánů. To znamená, že byly splněny podmínky daného rozhodnutí a nyní už nic nebrání tomu, aby ti dva muži byli propuštěni na svobodu.Odhaduji, že by to mohlo být v řádu hodin,“ uvedla.

Ivana Buchtu a Martina Pezlara zadržela v září řecká policie kvůli tomu, že natáčeli a fotografovali vojenské objekty na ostrově Limnos. Mluvilo se o tom, že jim za špionáž hrozí až 20 let vězení. Jejich advokátka ale věří, že dojde ke změně právní kvalifikace.

Ondřej Bouda Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme