Češi zatím nebudou moci volně pracovat v Rakousku

Češi zatím nebudou mít možnost vycestovat volně za prací do Rakouska. V rozhovoru pro Hospodářské noviny rakouský kancléř Wolfgang Schüssel uvedl, že jeho vláda zatím neuvažuje o zrušení přechodného období na omezení volného pohybu pracovních sil v Evropské unii. Mimo jiné i o tom by měl rakouský kancléř v těchto chvílích jednat v Praze s českým premiérem Stanislavem Grossem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Wolfgang Schüssel | Foto: úřad rakouské vlády

Rakouský kancléř mluví o tom, že vztahy mezi oběma zeměmi nebyly nikdy lepší než nyní. Přesto je dnešní oficiální návštěva Wofganga Schüssela v Praze první po deseti letech. Očekává se, že kromě volného pohybu osob dojde při jeho dnešních jednáních řeč i na další především evropské otázky - jako je ústavní smlouva nebo příspěvky do unijního rozpočtu. V posledních letech kalily vzájemné vztahy hlavně debaty o právnosti Benešových dekretů, odsunu Rakušanů po druhé světové válce a jaderná elektrárna Temelín. Není vyloučené, že se kancléř Schüssel při svých rozhovorech s premiérem Grossem a prezidentem Klausem dotkne i těchto otázek.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme