Česká ambasáda v Teheránu zatím nemá posílenou ostrahu

Česká republika zatím nezavedla žádná přísnější opatření pro ochranu své ambasády v Teheránu. Český rozhlas to zjistil z diplomatických zdrojů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní hlídka před britskou ambasádou v Teheránu | Zdroj: Reuters

Británie stahuje z íránské metropole svůj personál poté, co tam včera desítky lidí zaútočily na její diplomatické objekty. Íránská policie demonstranty vytlačila až po několika hodinách. Londýn protestuje proti tomu, že místní úřady diplomatické mise neochránily.

ČTĚTE TAKÉ: Británie evakuuje teheránskou ambasádu. Žádá potrestání viníků

Česká republika kvůli incidentu na britské ambasádě posílenou ostrahu zatím nemá. Dnes odpoledne ale budou v Teheránu jednat velvyslanci evropských zemí, aby zvolili společný postup.

Podobně se radili už poté, co Írán v pondělí snížil úroveň svých diplomatických styků s Británií. Teherán tak zareagoval na jednostranné sankce, které Londýn proti Íránu zavedl kvůli jeho jadernému programu. Sankce byly také hlavním důvodem včerejších protestů, které přerostly v útok na britskou ambasádu.

Už zítra má přitom o posílení společných sankcí v Bruselu jednat celá Evropská unie. Stále častěji se mluví o možném zákazu dovozu íránské ropy.

Milan Kopp, Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme