Česká armáda by Gripeny mohla mít v roce 2004

Švédsko-britské konsorcium BAE Systems-Saab, které jako jediné zbylo v tendru na přezbrojení našeho letectva, tvrdí, že je schopné splnit požadavky české vlády. Jeho zástupci na aerosalónu v Le Bourget u Paříže uvedli, že pokud zakázku firma dostane, může stíhačky dodat v roce 2004.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Beneluxu Milan Fridrich, v dnes vydaném prohlášení BAE Systems-Saab připomíná, že česká vláda by na splácení stíhaček měla 15 let. Přezbrojení našeho letectva mají z 85 procent financovat západní banky s garancí Velké Británie a Švédska. Zbývajících 15 procent pak leží na českých bankách. Marketingový ředitel konsorcia na pařížském aerosalónu prohlásil, že českou vládou vypsaná veřejná soutěž je transparentní, průhledná a odpovídá mezinárodním standardům. BAE Systems-Saab se podle jeho slov uchází o zakázky také v Polsku a Rakousku. Žádný obchod však zatím uzavřen nebyl.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme