Česká armáda by Gripeny mohla mít v roce 2004

Švédsko-britské konsorcium BAE Systems-Saab, které jako jediné zbylo v tendru na přezbrojení našeho letectva, tvrdí, že je schopné splnit požadavky české vlády. Jeho zástupci na aerosalónu v Le Bourget u Paříže uvedli, že pokud zakázku firma dostane, může stíhačky dodat v roce 2004.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v Beneluxu Milan Fridrich, v dnes vydaném prohlášení BAE Systems-Saab připomíná, že česká vláda by na splácení stíhaček měla 15 let. Přezbrojení našeho letectva mají z 85 procent financovat západní banky s garancí Velké Británie a Švédska. Zbývajících 15 procent pak leží na českých bankách. Marketingový ředitel konsorcia na pařížském aerosalónu prohlásil, že českou vládou vypsaná veřejná soutěž je transparentní, průhledná a odpovídá mezinárodním standardům. BAE Systems-Saab se podle jeho slov uchází o zakázky také v Polsku a Rakousku. Žádný obchod však zatím uzavřen nebyl.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme