Češka byla v Německu odsouzena za pašování pervitinu

Na sedm let do vězení poslal soud v německém Zhořelci Češku, která do Německa od roku 2003 pašovala pervitin. Proces s dalšími členy drogového gangu, do kterého byla zapojena, přitom ještě neskončil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

v soudní síni | Foto: Nejvyšší soud

Česká pašeračka působila ve "velmi nebezpečné a konspirativní skupině", tak zdůvodnil soud výši trestu. Osmadvacetiletá pachatelka žijící v německém Budyšíně získávala hydrochlorid v německých lékárnách s pomocí kompliců a následně ho pašovala do Česka, kde z něj banda vyráběla pervitin.

Celkem se jednalo o 120 kilogramů suroviny, jejíž zužitkovaná hodnota dosáhla 135 milionů korun. Kolik drogy se podařilo prodat v Německu, není jisté.

Češka, která byla klíčovou osobou celé narkobandy, rozsudek přijala a ten už také nabyl právní moci. Odsouzená se už v průběhu řízení doznala ke svému činu.

Soud při rozhodování přihlédl také ke skutečnosti, že letos v říjnu ve vazbě porodila své druhé dítě. Po uplynutí poloviny trestu může požádat o podmínečné propuštění.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme