Česká Charita pomáhá na Haiti se školním vzděláním dětí

Ve třídě sedí padesát žáků a před nimi stojí učitel, který zpravidla ani nemá základní vzdělání. Školský systém na Haiti rozhodně není ideální.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Voborský na Haiti (druhý zprava) | Foto: Charita ČR

Zaplať pánbůh, že alespoň nějaký existuje, na tom se shoduje spousta nevládních organizací, které téhle zemi zničené přírodními i politickými katastrofami pomáhají. Zkrátka je co zlepšovat. A přesně o to se na Haiti pokouší také česká Charita.

„Charita na Haiti se zaměřuje právě na sektor vzdělávání, na obnovu zdrojů obživy, pod čím si člověk může představit zemědělství, podporu chovů, například koz, drobného podnikání a podobně,“ řekl šéf haitské mise české Charity Lukáš Voborský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Pavla Poláka o misi české Charity na Haiti na Radiožurnálu

Vzdělání podle jeho slov Charita podporuje zejména tak, že se snaží školit místní učitele, aby učili lépe a byli opravdu kvalifikovaní.

„Měli jsme program, kdy jsme dodávali jídlo do škol, do kantýn. Celkem asi 115 tun,“ uvedl Lukáš Voborský.

Škola na Haiti je podle něj zpravidla lehce poničená a oprýskaná budova, kde je zhruba 200 dětí v několika třídách, učitelé jsou velmi mladí – kolem dvaceti let – a někdy nemají ani dokončenou základní školu. Celková situace na Haiti se ale podle Lukáše Výborského postupně zlepšuje.


Zvětšit mapu

Pavel Polák, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme