Uniklo video ze zadržení Češky s kilogramy heroinu. Ministerstvo pracuje na setkání s konzulem

Jednadvacetiletá Češka, která byla zadržena celníky na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, zůstává v tamní věznici. Ministerstvo zahraničních věcí stále pracuje na tom, aby se dívka mohla setkat s honorárním konzulem. Na internetu se mezitím objevila videonahrávka zadržení Češky a odhalení pašovaných drog.

Láhaur / Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběry z videa, kde celníci prohledávají kufr s devíti kilogramy heroinu

Záběry z videa, kde celníci prohledávají kufr s devíti kilogramy heroinu | Foto: Repro YouTube; koláž iROZHLAS.cz

„V tuto chvíli se dál nachází ve vazbě v Láhaurské věznici a vyšetřování jejího případu provádí celníci. Dá se očekávat, že případ bude předán v budoucnu specializované protidrogové policii, ale zatím šetření provádí celníci,“ uvedla pro server iROZHLAS.cz mluvčí ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

O kilech heroinu jsem nevěděla, řekla médiím Češka zatčená v Pákistánu. Vyšetřována je ve vazbě

Číst článek

Ministerstvo podle ní v současné chvíli pracuje především na tom, aby jednadvacetileté dívce byla umožněna návštěva českého konzulárního pracovníka. „Ačkoliv jsme to už urgovali u ministerstva vnitra, ale i u pákistánského ministerstva zahraničních věcí, tak zatím návštěvu Češky povolenou nemáme.“

V kontaktu s celnicí je i honorární konzul, který je přímo v Láhauru. Češka sama ale podle vyjádření mluvčí ministerstva zatím na zastupitelský úřad s žádostí o pomoc neobrátila. Ambasáda každopádně celý případ sleduje a k Češce se snaží dostat. Zároveň je i v kontaktu s jejími rodiči v České republice.

Uniklé video

Během neděle a pondělí se na veřejnost dostaly záběry ze zadržení Češky. Na videu, které koluje po sociálních sítích, je vidět blonďatá dívka a pákistánští celníci, kteří prohledávají její zavazadlo.

Záběry z videa, kde celníci prohledávají kufr s 9 kilogramy heroinu | Foto: Repro YouTube; koláž iROZHLAS.cz

V momentě, kdy najdou inkriminovaných devět kilogramů heroinu, se dívka na videu téměř zhroutí. Podle záběrů je patrné, že jí brzy došlo, v jakém se nachází problému. Celé video trvá přibližně pět minut. Během té doby celníci prohledají celý kufr i další zavazadla Češky. Autor videa zatím není znám, na YouTube kanál ho umístil uživatel jménem James Bond.

České ministerstvo každopádně nechce uniklé záběry komentovat. „Nejsme tady od toho, abychom komentovali aspekty případu. Stejně tak se nemůžeme vyjadřovat ani k žádným videím, která se objevila na internetu,“ dodala pro iROZHLAS.cz Langronová.

Jan Řápek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme