Češka obviněna na Filipínách z ekonomické sabotáže a podvodu

Filipínské úřady vyslýchaly Češku a dalších 13 cizinců, zadržených pro podezření z nelegálního obchodu s cennými papíry. Dnes má prokurátor předat výsledky šetření vrchnímu žalobci a ten teprve rozhodne, zda podá nebo nepodá žalobu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká konzulka v Manile Jana Chaloupková nicméně už předtím řekla, že filipínské úřady už vznesly obvinění z ekonomické sabotáže, podvodu a činnosti bez licence. Definitivní rozhodnutí o žalobě padne až zítra.

Jestliže se prokáže vina české občanky, hrozí jí trest až doživotního vězení. Podle České televize naše ministerstvo zahraničí nabídlo Češce, která si nepřála zveřejnit své jméno, právní a finanční pomoc. Ta ji ale odmítla.

Mezi zadrženými je kromě ní 11 Britů, Kanaďan a Ital. Filipínská policie pak za účasti amerických úředníků zabavila v noci na dnešek v jihofilipínské oblasti Mindanao falešné cenné papíry v hodnotě přes 2 bilióny dolarů. Při zátahu ve městě Cagayan de Oro byl zatčen jeden Filipínec, u kterého se falešné americké, argentinské a německé cenné papíry a jedna střelná zbraň našly. Jeden podezřelý z místa utekl. Policie ale neupřesnila, zda tento případ souvisí s víkendovým zadržením Češky a dalších osob.

Markéta Kaclová, Jana Petrová, Věra Štechrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme