Přijela jsem studovat islám, hájí se mladá Češka zadržená v Pákistánu kvůli pašování heroinu

Češka, zadržená v lednu v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu, vypověděla, že přijela do Pákistánu studovat islám. Oznámil to v sobotu pákistánský server Mera Mirpur. Soud s Terezou H. začal v březnu a podle pákistánských sdělovacích prostředků se chýlí ke konci.

Tento článek je více než rok starý.

Láhaur (Pákistán) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Češka, zadržená v lednu v Pákistánu vypověděla, že tam přijela studovat islám.

Češka, zadržená v lednu v Pákistánu, vypověděla, že tam přijela studovat islám. | Foto: Repro YouTube

Mera Mirpur píše, že se jednadvacetiletá modelka pokusila propašovat devět kilogramů heroinu do Spojených arabských emirátů a zadržena byla 10. ledna, když prošla dvěma kontrolami.

‚Smyšlený případ‘. Obhajce češky zadržené v Pákistánu za pašování drog promluvil před soudem

Číst článek

Drogy se našly v jejím zavazadle. Žena mířila do Abú Zabí.

Podle serveru Mera Mirpur se původně přiznala, že chtěla heroin propašovat do SAE, ale teď říká něco jiného. Přijela prý za účelem studia náboženství.

Nejenže se poučila o pákistánské kultuře, ale přijala ji také za svou. Obléká se prý do místního tradičního oděvu a zahaluje se. Server ale upozorňuje, že v minulosti například tvrdila, že drogy nepašovala a že byla zadržena bezdůvodně.

Spolu s ní je obviněn ještě jeden muž, který není z ČR. Jejich advokáti v listopadu prohlásili, že je případ smyšlený. Podle listopadové zprávy serveru Times of Islamabad se soudní řízení chýlí ke konci a do měsíce by mohlo skončit.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme