Česká polní nemocnice v Afghánistánu slouží naplno

Čeští vojenští lékaři v Aghánistánu mají od pondělí na starost veškerou péči o příslušníky mezinárodních mírových sil. Jejich šestá polní nemocnice se stala hlavním zdravotnickým zařízením - kromě vojáků se v ní léčí i afghánští obyvatelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

česká polní nemocnice | Foto: Armáda ČR

Za těmi vyjíždějí čeští lékaři i do terénu. Slavnostního otevření české nemocnice se zúčastnil i nejvyšší velitel celé mírové mise britský generál John Mccull. Byla u toho i spolupracovnice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková.

V rozhovoru pro Radiožurnál doslova prohlásil, že něco tak rozsáhlého, komplexního a moderního vůbec nečekal. Nadšen byl především dokonale vybavenými operačními sály, očním a zubním oddělením. Zároveň potvrdil, že mezinárodní síly dosud neměly k dispozici tak perfektně vybavené nemocniční zařízení a ocenil, že velitel nemocnice výborně zorganizoval i plékařskou péči o afghánské občany.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Procházková o polní nemocnici

Milan Kopp, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme