Česká republika je připravená nasadit protichemické jednotky v Sýrii

Česká republika nasadí protichemickou jednotku při případném zásahu v Sýrii. Ministr Schwazenberg to prohlásil ve Washingtonu po setkání s šéfkou americké diplomacie Hillary Clintonovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Násilí v Sýrii se stupňuje | Foto: Khalil Hamra | Zdroj: ČTK

Sýrie je zmítaná občanskou válkou, boje mezi syrskou armádou a povstalci ani po 18 měsících neutichají. Vojenský zásah zvenčí podle ministra Schwarzenberga hrozí v případě, že by zbraně hromadného ničení padly do rukou teroristů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ministr Schwarzenberg o nasazení protichemických jednotek v Sýrii

„Největší obavy mám z toho, kdyby nějaká dobře vedená skupina sklad přepadla,“ sdělil ministr zahraničí. „Pak se bude muset rychle jednat,“ dodal.

Clintonová by případnou pomoc podle Schwarzenberga vděčně přijala. Na schůzce také poděkovala za to, že od srpna čeští diplomaté v Sýrii zastupují i Spojené státy. Američané svou misi kvůli nepokojům v zemi uzavřeli.

Český ministr zahraničí ale zdůraznil, že samotné jednání o dohodě s americkou stranou závisí především na stanovisku ministerstva financí.

Ondřej Himmer, Denisa Morgensteinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme