Česká republika uzavřela další kapitolu při vyjednávání

Česká republika učinila výrazný pokrok ve vyjednávání s Evropskou unií. Řekla to švédská ministryně zahraničí Anna Lindhová poté, co Česká republika uzavřela během předsednictví její země v Unii už šestou kapitolu ze vstupních rozhovorů. Jedná se o audiovizuální politiku a kulturu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uzavření šesti kapitol podle švédské ministryně ukazuje, že Česká republika zrychluje svou přípravu na vstup do Evropské unie Lindhovou zvláště potěšilo uzavření kapitoly životní prostředí. "Myslím, že uzavření životního prostředí je výrazný úspěch, jedná se o finančně náročnou kapitolu." Ministr zahraničí Jan Kavan dodal, že očekává posun v jednání v příštích měsících o dalších kapitolách, jako je energetika, doprava a hospodářská soutěž. Kavan by také chtěl, aby na konci týdne Unie na summitu v Götteborgu potvrdila svůj závazek ukončit jednání s připravenými státy na konci příštího roku. "Já bych velmi ocenil kdyby podobná věta zazněla právě kvůli ujištění i veřejného mínění v kandidátských zemích."

Francouzští poslanci ratifikovali smlouvu Evropské unie z Nice. Pro dokument hlasovaly obě nejsilněji zastoupené strany v dolní komoře francouzského parlamentu - vládní Socialistická strana premiéra Lionela Jospina a pravicové Sdružení pro republiku prezidenta Jacquese Chiraka.

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme