Česká rodina žádá na Slovensku o azyl

Pět českých občanů požádalo na Slovensku o azyl. Prozatím byli umístěni do uprchlického tábora. Podle naší zpravodajky na Slovensku Renaty Havranové, cizinecká policie zatím nechce potvrdit, zda se jedná o romskou rodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel migračního úřadu řekl, že jsou povinni chránit identitu žadatelů. Na Slovensko přijel 36letý nezaměstnaný muž s družkou a třemi dětmi ve věku 3,13 a 15 let vlakem z Moravy. Na slovenském území okamžitě po kontrole dokladů požádal pro celou rodinu o azyl. Při předběžném výslechu tvrdil, že je v České republice ohrožují neznámé osoby. O azyl prý žádá v přesvědčení, že jim Slovensko zabezpečí lepší ochranu.

Ředitel migračního úřadu dodal, že slovenské orgány respektují právo požádat o azyl, ale na jeho získání česká rodina šanci nemá. Musí svá tvrzení prokázat. Navíc Česko je považováno za bezpečnou zemi, proto bude procedura zkrácena na dva měsíce. Žadatelé byli umístěni do utečeneckého tábora v Adamově Kbelích.

Markéta Kaclová, Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme