Češka zraněná při útoku v Egyptě zůstává v nemocnici. Její stav není vážný, oznámilo ministerstvo

Česká turistka, která byla zraněna při útoku v Hurghadě, zatím zůstane v egyptské nemocnici. Informovalo o tom české ministerstvo zahraničí. O zdravotním stavu ženy a jejím případném převozu do Česka v neděli v káhirské nemocnici jednali zástupci českého velvyslanectví s její rodinou a ošetřujícími lékaři. Ženin stav není vážný, ale stále pokračuje v rekonvalescenci.

Káhira Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Egyptská sanitka u nemocnice El Salam, do které byly převezeny zraněné ženy z útoku v hotelu Zahabia. | Foto: Mohamed Aly | Zdroj: Reuters

Jak už dříve informoval Radiožurnál, šestatřicetiletou Češku koncem minulého týdne pobodal muž na pláži v Hurghadě. Utrpěla zranění na noze a na zádech. 

Do egyptské metropole za ní přijeli její přítel s dítětem a také matka.

„Česká občanka zůstává ještě v nemocnici a pokračuje v rekonvalescenci. V neděli ani v pondělí se do ČR určitě vracet nebude," oznámila ČTK mluvčí Černínského paláce Michaela Lagronová.

Při útoku minulý týden v pátek Egypťan v Hurghadě nožem ubodal k smrti dvě Němky a zranil čtyři další turistky. Na hotelovou pláž se podle všeho dostal tak, že si zakoupil vstupenku k jednodennímu využití.

Egypt, který bojuje o udržení turistů, dosud nepodal oficiální vysvětlení motivu útočníka ani detaily o něm. Místní úřady podle médií po útoku uváděly, že v úvahu připadá kriminalita, terorismus nebo zdravotní problémy.

Lukáš Matoška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme