České dny v Šanghaji představí ČR jako moderního partnera pro byznys i turistiku

V jihočínské Šanghaji dnes začínají České dny. Řada propagačních akcí má posílit image České republiky jako kulturně a turisticky přitažlivé země, která nabízí moderní technologie a vyspělý průmysl i zajímavé současné umění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věž v Šanghaji

Věž v Šanghaji | Foto: Kateřina Procházková

V Šanghaji se představí pět desítek českých firem, převážně z high-tech sektorů od letectví po nanotechnologie.

Česká republika bude poprvé v historii hlavním zahraničním partnerem obřího šanghajského veletrhu moderních technologií.

„Celá akce přesně trefila trend, který v Číně panuje. Kromě tradičních produktů, jako je sklo a strojírenské produkty, se prezentujeme něčím novým. Technologiemi, inovacemi. Česká republika má co nabídnout,“ hodnotí Aleš Červinka, ředitel Czechtradu v Šanghaji.

Přehrát

00:00 / 00:00

U příprav Českých dnů v Šanghaji natáčel Jaromír Marek

Jednou z firem, které se tady představí, je i pardubická Era. Její systém na řízení letového provozu už v Číně úspěšně funguje.

„Přímo na letišti v Pekingu máme nainstalovaný letištní systém. Funguje na bázi takzvané multilaterace, což je trochu něco jiného než klasická radiolokace,“ upřesňuje Milan Starý.

Veletrh oživí i české pivo. „Pokud je na českém stánku dostatek českého piva, podle mých zkušeností je výstava úspěšná. Máme 25 krabic a čtyři sudy. Dále becherovku, slivovici. Myslím, že by to mohlo stačit,“ dodává Červinka.

Představí se tam i čtyři významné české kraje - Plzeňský, Moravskoslezský, Jihomoravský a hlavní město Praha. Zcela poprvé budou také v jihočínské metropoli vystavovat i současní čeští výtvarníci.

Jaromír Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme