České filmy se představí v New Yorku

Ve znamení šestek je newyorský festival českých filmů. V Brooklynu ho dnes slavnostně zahajují v pořadí už pošesté a do neděle se tam představí 6 českých filmů, které mají ve dvou případech americkou a ve dvou newyorskou premiéru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekce pořádané Českým centrem New York a Brooklynskou hudební akademií mají každý rok Newyorčanům připomenout, kam dospěl současný český film.

Kurátorka festivalu českých filmů, který se jako každý rok koná v sídle Brooklynské hudební akademie, Irena Kovářová Českému rozhlasu v New Yorku řekla, že přivezli kvalitní české snímky z roku 2004.

V předvečer dnešního zahájení se promítal film islandského režiséra studujícího v Praze Silný kafe, který se nejvíce blíží americkému nezávislému filmu.

Slavnostní páteční večer na festivalu patří dnes 69letému Janu Třískovi s filmem Horem pádem. Druhým českým hostem je režisér Marek Najbrt, který je v New Yorku s debutovým snímkem Mistři. Na festivalu se už také mluví o šancích na oskarové nominace filmu Štěstí Bohdana Slámy.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme