České filmy se představí v New Yorku

Ve znamení šestek je newyorský festival českých filmů. V Brooklynu ho dnes slavnostně zahajují v pořadí už pošesté a do neděle se tam představí 6 českých filmů, které mají ve dvou případech americkou a ve dvou newyorskou premiéru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Projekce pořádané Českým centrem New York a Brooklynskou hudební akademií mají každý rok Newyorčanům připomenout, kam dospěl současný český film.

Kurátorka festivalu českých filmů, který se jako každý rok koná v sídle Brooklynské hudební akademie, Irena Kovářová Českému rozhlasu v New Yorku řekla, že přivezli kvalitní české snímky z roku 2004.

V předvečer dnešního zahájení se promítal film islandského režiséra studujícího v Praze Silný kafe, který se nejvíce blíží americkému nezávislému filmu.

Slavnostní páteční večer na festivalu patří dnes 69letému Janu Třískovi s filmem Horem pádem. Druhým českým hostem je režisér Marek Najbrt, který je v New Yorku s debutovým snímkem Mistři. Na festivalu se už také mluví o šancích na oskarové nominace filmu Štěstí Bohdana Slámy.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme