České filmy usilovaly o přízeň Hollywoodu

V Los Angeles proběhl desetidenní festival Amerického filmového institutu s mezinárodní účastí a Americký filmový trh v Santa Monice. Spojení filmového umění s filmovým průmyslem se pokusili využít čeští producenti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Tříska a Marek Najbrt | Foto: Miroslav Konvalina

Festival Amerického filmového institutu se už po osmé zaměřoval na filmy ze zemí Evropské unie. Vedle výběru současných nových snímků evropské pětadvacítky představil festival nové tváře evropského filmového světa a mezi 8 osobnostmi byl také český producent Pavel Strnad, který se podílel také na filmech Indiánské léto, Mistři, Rok ďábla a dalších.

S pomocí generálního konzulátu ČR v Los Angeles se letos do přehlídky prosadil snímek Petra Zelenky Příběhy obyčejného šílenství. Na americkém filmovém veletrhu se promítaly snímky Sametoví vrazi a Post Coitum.

O americkém uvedení snímku Román pro ženy režiséra Filipa Renče se podle producentky Elišky Fuchsové jedná s americkým distributorem.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme