České kamiony, přijíždějící do Británie, jsou v nejhorším technickém stavu z celé Evropy, tvrdí zpráva tamního parlamentního výboru

Technický stav českých nákladních vozidel přijíždějících do Velké Británie je podle kontrol britského dopravního inspektorátu vůbec nejhorší v celé Evropě. Vyplývá to ze statistiky, kterou britští kontroloři poskytli Českému rozhlasu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamiony | Foto: Ondřej Jánoška

Z čísel, která se objevila i v detailní zprávě britského parlamentu, vyplývá, že britský dopravní inspektorát zkontroloval v minulém roce technický stav celkem 1455 vozidel řízených českými řidiči a u 866 z nich , tedy téměř 60 procent, našel technické závady.

Sdružení dopravců Česmad Bohemia výsledky testů překvapily. "Naši dopravci mají jeden z nejmodernějších vozových parků v Evropě. Británie i Německo jsou zároveň známy přísnými sankcemi, proto si tam nikdo nedovolí vypravit nevyhovující vozidlo," uvedl mluvčí Martin Felix. Na druhou stranu se podle něj dopravci bojí do Británie posílat nové vozy kvůli častým krádežím.

Británie zvýšila kontroly řidičů dálkové přepravy ze střední Evropy poté, kdy v posledních letech stoupl jejich podíl na tragických nehodách. Nejvíce jich podle stejné statistiky zaviní řidiči z Polska.

Britové zpřísnili také postihy zahraničních řidičů, kteří nemají svůj vůz v pořádku. Mohou dostat pokutu až 200 liber, tedy asi 6 tisíc korun.

Přečtěte si také:

Ode dneška platí v ČR prázdninové zákazy jízd kamionů

Ivan Kytka, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme