České moderní umění proniklo do sídla Evropské komise

České moderní umění se dostalo do Evropské komise. Obrazy českého malíře Jana Bárty zdobí od tohoto týden patro s kancelářemi kabinetu eurokomisaře Vladimíra Špidly. Jde o další z kulturních prezentací českého předsednictví Evropské unii. Výstava je už třetím dílem cyklu vidění světa 'českýma očima'.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise | Foto: Magdaléna Trusinová

V 9. patře paláce Berlaymont, kde Evropská komise sídlí, přivítal první návštěvníky výstavy eurokomisař Vladimír Špidla. Fantazie Jana Bárty, ve kterých převažují zelená, žlutá a oranžová barva, visí na chodbách vedoucích ke kancelářím komisaře Špidly a jeho kolegů z Rakouska a Irska.

Samotnému autorovi Janu Bártovi nevadí, že výstava je ve veřejnosti nepřístupných prostorách komise. Věří, že i tak ji shlédne hodně zájemců.

"Když to zaujme tisíce úředníků, tak to jsou vlastně lidé nějakým způsobem reprezentující svou zemi. Je to tedy jistý druh prezentace. Myslím, že obyčejný Belgičan tak často do galerie nechodí. Takže si myslím, že šance vidět tady mé umění v nějaké galerii v centru Bruselu je téměř stejná," řekl malíř Jan Bárta.

Přečtěte si o českém umění v Evropě:
Kopie našich korunovačních klenotů obdivují v Bruselu
Bulharská část Entropy je už zakrytá
Praha představí českou výzdobu Rady EU
Výzdoba českého předsednictví v Bruselu je dílem jedince
Bulharsko protestuje proti výzdobě českého předsednictví v Bruselu
Polákům se nelíbí česká výzdoba budovy Rady Evropské unie
Česká výzdoba budovy Rady Evropské unie budí pozornost

Pavel Novák, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme