České politické špičky se chystají do zámoří

Po letním cestovatelském klidu čekají velmi rušné diplomatické září zejména v New Yorku. Pod mrakodrapy Manhattanu se postupně chystá prezident, premiér, ministr zahraničí a členové vedení Senátu a Poslanecké sněmovny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

New York

New York | Foto: Milan Kopp

Generální konzulát v New Yorku připravuje účast prezidenta Václava Klause na zahájení výstavy v Metropolitním muzeu o gotickém umění v době vlády Lucemburků. Prezident republiky pak odletí do Washingtonu, kde se má setkat s nejvyššími americkými představiteli.

Na české misi při OSN na Manhattanu dolaďují zářiový program pro více než desetičlennou skupinu zákonodárců vedenou předsedy Senátu a Poslanecké sněmovny. Zúčastní se světové konference předsedů parlamentů.

Jen, co se s nimi diplomaté rozloučí, přiletí do New Yorku předseda vlády Jiří Paroubek na summit o reformě OSN a v budově světové organizace ho na Valném shromáždění vystřídá ministr zahraničí Cyril Svoboda.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme