České velvyslanectví ve Vietnamu se na 14 dní uzavře

Naše ambasáda v Hanoji přeruší od pondělí do konce března vyřizování víz a dlouhodobých pobytů pro Vietnamce v České republice. Důvodem je podle mluvčí ministerstva zahraničí Zuzany Opletalové neúnosná bezpečnostní situace před naším úřadem. Denně se tam totiž shromažďují stovky žadatelů o víza. Ministerstvo proto chce během čtrnáctidenní pauzy posílit bezpečnostní prvky v budově ambasády i v jejím okolí. Pro jednodušší úřadování také velvyslanectví plánuje, že od dubna zavede telefonické objednávání žadatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cestování - ilustrační foto | Foto: Archiv

Podle předsedy Česko-vietnamské společnosti Marcela Wintera je situace kritická už tři roky: "Přitom v budově velvyslanectví je veliká zahrada, kam stačilo dát lavičky, kde to chtělo zkulturnit příjem a ne, aby žadatelé ve Vietnamu čekali na chodníku, v prachu u rušné ulice, v absolutně nedůstojném prostředí."

Šéf Česko-vietnamské společnosti Winter doplnil, že pokud by se zvýšil počet zaměstnanců ambasády - nemusela by se podle něj zavírat. Z Vietnamu k nám navíc směřuje řada kvalifikovaných odborníků, kterých je na českém pracovním trhu stále nedostatek.

Šárka Slezáková, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme