České zastoupení při OSN doprovází zmatek

V OSN stále oficiálně nevědí, kdo tam bude v příštím roce českým velvyslancem. Současný stálý zástupce České republiky při OSN Hynek Kmoníček se tam totiž už s kolegy rozloučil, ale stále ho ještě nepřijel nikdo vystřídat. Novým velvyslancem při OSN by se měl stát dosavadní ambasador ve Washingtonu Martin Palouš, kterému ale stále chybí posvěcení vládou a podpis prezidenta republiky na pověřovacích listinách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OSN | Foto: Miroslav Konvalina

Při dotazu na to, jak je to s našimi velvyslanci ve Washingtonu a v New Yorku, se diplomaté ošívají a tvrdí, že by to měli vědět v Praze, ale že jisté je jen to, že novým velvyslancem ve Washingtonu bude dosavadní náměstek ministra zahraničí Petr Kolář.

Jeho předchůdce Martin Palouš se už ve Washingtonu rozloučil a odeslal hromadu beden i s piánem do rezidence v New Yorku, kde už bez rodiny a osobních věcí stále ještě bydlí Hynek Kmoníček, protože Martin Palouš ještě nebyl Prahou potvrzen a velvyslance Kmoníčka do Prahy neodvolali. Diplomaté odmítají potvrdit spekulace, že potvrzení Palouše a Kmoníčka na nové posty je součástí většího seznamu politiků, kteří se chtějí ještě před volbami stát někde velvyslanci.

Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme