Českého mladíka zabil na Jadranu blesk

V Chorvatsku zahynul další český turista. Jak dnes oznámila tamní policie, šestnáctiletého mladíka zabil na moři blesk. Od začátku sezóny už na Jadranu přišlo o život více než deset Čechů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jachta - ilustrační foto | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Chlapec si i přes nepřízeň počasí vyrazil na moře na gumovém člunu. Blesk do něj udeřila zhruba 200 metrů od pobřeží v blízkosti Zadaru. Vzhledem k tomu, že svíral v ruce kovový držák motoru, byl na místě mrtvý.

Jde o další ze série úmrtí českých rekreantů při prázdninových pobytech v Chorvatsku. Záchranáři ještě nenašli tělo 29letého muže, který i přes varování vyplul minulý týden v severní Dalmácii u Karlobagu a vítr ho odvál na širé moře. Od té doby ho nikdo neviděl. Policie vylovila pouze vypuštění gumový člun, ve kterém se muž plavil.

Chorvatsko je pro Čechy nejoblíbenějším letním turistickým cílem. Letos jich podle odhadů stráví dovolenou u Jaderského moře až 800.000.

Lenka Šumová, Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme