Česko a Slovensko otevřou vlakový koridor pro syrské uprchlíky. Když je Němci přijmou

Česko a Slovensko jsou připravené otevřít pro uprchlíky ze Sýrie vlakový koridor mezi Maďarskem a Německem. Po společné schůzce to řekli šéfové českého a slovenského ministerstva vnitra – Milan Chovanec z ČSSD a Robert Kaliňák ze strany SMER.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministři vnitra ČR a SR Milan Chovanec a Robert Kaliňák (vlevo) vystoupili 4. září na tiskové konferenci v Praze po jejich společném jednání o migrační krizi

Ministři vnitra ČR a SR Milan Chovanec a Robert Kaliňák (vlevo) vystoupili 4. září na tiskové konferenci v Praze po jejich společném jednání o migrační krizi | Zdroj: ČTK

Teď se podle Milana Chovance čeká, až Německo potvrdí, že přijme Syřany registrované v jiných unijních zemích, například v Maďarsku.

„Byli bychom součinní v tom, že bychom poskytli policejní asistenci a nechali bychom vlaky projet přes naše území bez toho, abychom tyto migranty dál kontrolovali,“ řekl ministr Chovanec s tím, že česká policie by vlaky pouze doprovodila.

Maďarsko by ale podle něj se muselo zaručit, že v soupravách jsou skutečně už prověření syrští občané s platnými pasy. Mezi uprchlíky se totiž množí falešné.

Cizinecká policie zadržela v Břeclavi dalších 66 uprchlíků. Pocházejí zřejmě ze Sýrie

Číst článek

Ministři vnitra Česka a Slovenska na společné schůzce také deklarovali, že zásadní pro spolupráci obou zemí v rámci uprchlické krize je předávání informací. Pokud by počet migrantů z Maďarska výrazněji stoupl, jsou oba státy schopné si vypomoci personálně, materiálně i finančně.

Věra Pfeifferová, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme