Česko-americké vztahy se po vstupu do EU mají zlepšit

Američané nešetří optimismem, rozšíření Evropské unie může jen posílit česko-americké vztahy. V rozhovoru pro Český rozhlas to řekla ve Washingtonu zástupkyně náměstka ministra zahraničí pro Evropu Heather Conleyová. Americká diplomatka dokonce přiznala, že už teď si je velmi těžké představit, jak mohou být vztahy dále posíleny, když tak tvrdě a skvěle spolupracujeme v tolika oblastech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka USA | Foto: Bílý dům

"Znamená to více dialogu, nyní jsme spolu okolo stolu, Spojené státy a Evropská unie nejen v Dublinu, ale také na summitu NATO v Istanbulu. Zintenzivnění našeho dvoustranného dialogu v NATO a s Evropskou unií znamená, že přijdou jen dobré věci. Věříme, že posílíme s Českem naše obchodní a investiční vztahy a teď budeme mít také další možnosti diskutovat o důležitých zahraničně politických a bezpečnostních přístupech o válce proti terorismu, v Afghánistánu, Iráku a dalších oblastech v NATO."

Markéta Kaclová, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme