Česko chce být nestálým členem Rady bezpečnosti OSN

O místo nestálého člena Rady bezpečnosti pro Českou republiku požádal v rozpravě na Valném shromáždění Organizace spojených národů v New Yorku premiér Jiří Paroubek. Česko má podle jeho slov velký zájem na zlepšení práce a posílení role Organizace spojených národů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Paroubek v OSN

J. Paroubek v OSN | Zdroj: ČTK

Premiér Jiří Paroubek se ve svém prvním projevu v OSN přihlásil ke společnému prohlášení Británie jménem Evropské unie. Řekl, že otázka nestojí, zda tento summit má být o rozvoji nebo o bezpečnosti, ale musí to být o obojím.

Předseda vlády připomněl, že Česko je největším dárcem rozvojové pomoci z nových členů Evropské unie a vyslovil se pro dlouhodobé úsilí chudých i bohatých zemí směřující ke snižování vzájemných rozdílů v životní úrovni.

Šéf české vlády se vyslovil i pro posílení role OSN, slíbil naši účast v misích, příspěvky do Fondu demokracie OSN a podepsal také úmluvu o potlačování činů jaderného terorismu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme