Česko dá tři miliony korun na pomoc kontroverzním Lidovým modžáhedům

Česká republika vyčlenila tři miliony korun na pomoc kontroverzní skupině s teroristickou minulostí. Jde o Íránce z organizace Lidoví modžáhedové, které v minulosti používal na špinavou práci irácký režim Saddáma Husajna. Po svržení Saddáma se odzbrojení Íránci stali pro novou iráckou vládu přítěží a řešení jejich situace hledá i OSN.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo zahraničních věcí ČR | Foto: Jan Rosenauer

Jak uvedlo české ministerstvo zahraničí, tři miliony korun půjdou na účet Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky. Právě tato organizace se pokouší pro Modžáhedy a jejich rodiny najít útočiště ve třetích zemích, protože Irák tyto Íránce na svém území nechce.

Modžáhedové léta využívali tábor Ašraf, který byl jejich základnou k útokům na Írán. Teprve minulý měsíc vyškrtly Spojené státy Modžáhedy ze seznamu teroristických organizací.

Mezitím se v západním tisku objevují údaje, že Západ a Izrael s Modžáhedy spolupracují v tajných akcích namířených proti Íránu a jeho jadernému programu.

Břetislav Tureček, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme