Česko je stále oblíbenějším cílem ruských turistů

V Rusku stále roste zájem o turistické cesty do České republiky. I když v počtu turistů, kteří k nám přijíždějí, je Rusko až na 11. místě, zůstávají u nás nejdéle a navíc hodně utrácejí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moskva

Suverénně nejdéle, takřka sedm dní, u nás při turistických cestách zůstávají právě Rusové a nechávají u nás také hodně peněz - v žebříčku jsou hned třetí po turistech z Japonska a Španělska. Rusové u nás průměrně denně utratí 90 dolarů. A zájem o cesty do České republiky, jak dnes konstatovali účastníci tiskové konference v Moskvě, stále roste.

"Samozřejmě tuto informaci můžu potvrdit, protože v roce 2002 konzulární oddělení velvyslanectví v Moskvě vydalo zhruba 81 tisíc víz, v loňském roce už to bylo téměř 106 tisíc víz," říká František Jirásek, vedoucí vízového úseku konzulárního oddělení českého velvyslanectví v Moskvě.

Podle představitelů ruských cestovních kanceláří se dá letos očekávat ještě větší zájem, a to i vzhledem k mistrovství světa v hokeji, které bude na jaře právě u nás.

Petr Voldán, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme