Česko má prý podle představ EK přijmout téměř 3000 uprchlíků

Evropská komise bude po Česku chtít, aby ze 120 tisíc uprchlíků přijalo na základě kvót 2978 lidí. Slovensko má podle ní přijmout 1502 migrantů, uvádí na svých stránkách nizozemský list de Volkskrant. Údaje potvrdil agentuře Reuters zdroj z komise.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Její šéf Jean-Claude Juncker má plán přerozdělení uprchlíků oficiálně zveřejnit ve středu.

Čeští i slovenští představitelé možnost povinných kvót pro přerozdělování imigrantů v rámci Evropské unie dlouhodobě odmítají, stejný postoj mají i některé další unijní země.

V uvedeném celkovém množství lidí jde o žadatele o azyl, kteří představují zátěž zejména pro země ležící na vnějších hranicích Evropské unie.

Z nich je v Itálii 15 600 a v Řecku 50 400. Největší podíl má ale Maďarsko (54 tisíc lidí), kam prchají migranti takzvanou balkánskou cestou.

Největší počet má přijmout Německo (přes 31 tisíc), Francie (24 tisíc) a Španělsko (skoro 15 tisíc). Nejmenší podíl má naopak Malta (133) nebo Kypr (274).

Plán Evropské komise pro přerozdělení uprchlíků | Foto: ČTK

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme