Česko míří kvůli uprchlickým kvótám před evropský soud. Vláda s žalobou počítá

Česko má připravenou odpověď Evropské komisi na druhou fázi řízení kvůli neplnění uprchlických kvót. Stejně jako poprvé se podle informací Radiožurnálu bude hájit nedostatečnou spoluprací Itálie a Řecka. Tohle zdůvodnění už ale Evropská komise jednou odmítla.

Původní zpráva Praha/Brusel Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Migranti zachránění libyjskou pobřežní stráží východně od metropole  Tripolis

Migranti zachránění libyjskou pobřežní stráží východně od metropole Tripolis | Zdroj: Reuters

Česká vláda podle zdrojů Radiožurnálu počítá, že Evropskou komisi nepřesvědčí ani tentokrát. A komise ji tak zažaluje u evropského soudního dvora.

Evropská komise zahájí s Českem, Polskem a Maďarskem řízení kvůli uprchlickým kvótám

Číst článek

Evropská komise zahájila s Českou republikou, Polskem a Maďarskem řízení v polovině června. Všechny tři země podle ní porušují unijní právo tím, že nepřebírají uprchlíky z Itálie a Řecka podle schválených kvót.

Česká vláda se ale brání tvrzením, že tamní úřady neposkytují dostatečnou součinnost při vyřizování nabídek o přesun migrantů. Jejich přebírání podle Česka také představuje bezpečnostní riziko.

Téměř dvouleté fungování přerozdělovacího programu navíc podle českého státu ukázalo, že migrační krizi nevyřešilo. Lhůta na doručení odpovědi vyprší české vládě tento týden.

fin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme