Česko může začít vypisovat výzvy na čerpání peněz z eurofondů

Česko o dotace z evropských fondů nepřijde. Vypisovat výzvy na čerpání nových peněz z evropských fondů může začít ještě před polovinou letošního roku. Premiér Bohuslav Sobotka se na tom dohodl v Bruselu s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Čerpat peníze z evropských fondů bude možné podle premiéra díky tomu, že Česko přijalo tzv. služební zákon a chystá k němu i prováděcí vyhlášky.

Komise potvrdila, že přijala závazek české vlády schválit do konce roku všechny prováděcí vyhlášky. Česká republika díky tomu může připravovat výzvy.

„Kdybychom tady zaváhali, tak bychom nebyli schopni získat souhlas Evropské komise se schválením jednotlivých operačních programů. Ta překážka byla odvalena,“ řekl premiér.

Podle Sobotky půjde nejdříve o peníze pod ministerstvy průmyslu a životního prostředí. Celkem může Česko v současném období získat z evropských fondů přes 600 miliard korun.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme