Česko na Valném shromáždění OSN zastupuje Cyril Svoboda

V New Yorku skončil summit světových vládců, ale diskuse pokračuje. Prezidenty a premiéry vystřídali ministři zahraničí, kteří začínají debatovat na zasedání Valného shromáždění. Také Česko obměnilo delegace a chystá se k dalšími zápasu za reformy OSN. Ministr zahraničí Cyril Svoboda vystoupí na Valném shromáždění v polovině příštího týdne.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajky OSN | Foto: Miroslav Konvalina

Premiér Jiří Paroubek se rozloučil s generálním tajemníkem OSN Kofim Annanem a odletěl z New Yorku stejným letadlem ČSA, kterým krátce předtím na zasedání Valného shromáždění přicestoval ministr zahraničí Cyril Svoboda. Čerstvá delegace diplomatů dnes ale místo do OSN zamířila do Bostonu.

Tam chtějí krátce před návštěvou prezidenta Václava Klause na tamních univerzitách uvést do funkce nového honorárního konzula. Stane se jím profesor Igor Lukeš působící na Bostonské univerzitě, uvedl generální konzul v New Yorku Aleš Pospíšil: ,,Od pana Lukeše očekáváme, že bude otevírat prostor našim studentům a akademikům do prestižních amerických univerzit."

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme