Česko otevře nové velvyslanectví v Ázerbájdžánu

Ministr zahraničí Jan Kohout dnes slavnostně otevře velvyslanectví v Ázerbájdžánu. Praha tím podle české diplomacie dává najevo svůj zájem o oblast, která je důležitá především z energetického hlediska.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ministr zahraničí Jan Kohout

ministr zahraničí Jan Kohout | Foto: Tomáš Adamec

Česká republika z úsporných důvodů zavírá některé své zastupitelské úřady a konzuláty v cizině. Ázerbájdžán je ale výjimkou. Je součástí východního partnerství, které vzniklo v době českého předsednictví v Evropské unii.

Ázerbájdžán v něm hraje důležitou roli především kvůli bohatým nalezištím kaspické ropy a projektu plynovodu Nabucco, který má do Evropy přivést asijskou strategickou surovinu a omezit tím jednostrannou závislost na Rusku.

Ázerbájdžán je díky nerostnému bohatství momentálně nejbohatším a nejrozvinutějším zakavkazským státem, kde mají příležitost i čeští podnikatelé.

Martin Dorazín, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme