Česko pomůže Ukrajině. Zbraněmi i psychology

Čeští zbrojaři můžou vyvážet zbraně na Ukrajinu. V Kyjevě o tom mluvil český ministr obrany Martin Stropnický z hnutí ANO se svým kolegou Stepanem Poltorakem. Česká republika chce podle Stropnického Kyjevu pomoct, protože je demokratická a stabilní Ukrajina klíčová pro bezpečnost v Evropě.

Kyjev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ukrajinský voják na frontě (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Odblokování prodeje českých zbraní na Ukrajinu je návratem k normálu - vysvětllil ministr Stropnický. Ukrajinci už prý projevili zájem o nákup některých konkrétních zbraní. „Je tady určitý zájem o modernizované dělo Dana, určitý zájem o Věru," říká o vyhlášeném českém radaru.

Ukrajinci by také potřebovali pomoc armádních psychologů. „S tím máme určité zkušenosti, protože i v naši armádě když se někdo vrátí z mise, potřebuje kolikrát pomoc, potřebuje překonat nějaký osobní problém, třeba se mu rozpadla rodina a podobně," říká ministr.

Konflikt na východní Ukrajině trvá už tři a půl roku. Kyjevská vláda nedokázala nad Donbasem získat kontrolu ani přes diplomatickou, ekonomickou a vojenskou podporu Evropské unie a NATO.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme