Česko-rakouské rozhovory s Verheugenem nejdříve v září

Nejdříve v září bude o Temelínu jednat evropský komisař Günter Verheugen s českým premiérem Milošem Zemanem a rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem. Podle Evropské komise totiž není dříve možné připravit hodnotící zprávu o jihočeské jaderné elektrárně a tím i podklad pro schůzku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setkání českého premiéra a kancléře Schüssela má završit proces započatý loni v prosinci v rakouském Melku. Tam se oba představitelé dohodli na tom, že komise expertů posoudí bezpečnost Temelína a česká vláda připraví hodnocení vlivu této elektrárny na životní prostředí. Proces z Melku měl původně skončit už v červnu, ale Evropská komise přehodnotila situaci a hodlá se na závěrečné jednání české a rakouské vlády důkladně připravit.

Komisař Verheugen si je podle diplomatických zdrojů vědom toho, že Praha a Vídeň stále posuzují expertízy o Temelínu rozdílným způsobem. Verheugen se proto rozhodl počkat na detailní analýzu dopadu Temelína na životní prostředí. Proces v Melku, který má vyřešit spor mezi Rakouskem a Českem o Temelín, ta neskončí dříve než na podzim.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme