Česko-rakouské rozhovory s Verheugenem nejdříve v září

Nejdříve v září bude o Temelínu jednat evropský komisař Günter Verheugen s českým premiérem Milošem Zemanem a rakouským kancléřem Wolfgangem Schüsselem. Podle Evropské komise totiž není dříve možné připravit hodnotící zprávu o jihočeské jaderné elektrárně a tím i podklad pro schůzku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setkání českého premiéra a kancléře Schüssela má završit proces započatý loni v prosinci v rakouském Melku. Tam se oba představitelé dohodli na tom, že komise expertů posoudí bezpečnost Temelína a česká vláda připraví hodnocení vlivu této elektrárny na životní prostředí. Proces z Melku měl původně skončit už v červnu, ale Evropská komise přehodnotila situaci a hodlá se na závěrečné jednání české a rakouské vlády důkladně připravit.

Komisař Verheugen si je podle diplomatických zdrojů vědom toho, že Praha a Vídeň stále posuzují expertízy o Temelínu rozdílným způsobem. Verheugen se proto rozhodl počkat na detailní analýzu dopadu Temelína na životní prostředí. Proces v Melku, který má vyřešit spor mezi Rakouskem a Českem o Temelín, ta neskončí dříve než na podzim.

Markéta Kaclová, Milan Fridrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme