Česko s dekrety do Unie nesmí, trvá na svém bavorský premiér

Bavorský premiér Edmund Stoiber opakovaně žádá zrušení Benešových dekretů ještě před vstupem Česka do Evropské unie. V dopise zástupcům Evropského parlamentu a Evropské komise zpochybňuje zralost naší republiky ke členství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

E. Beneš podepisuje dekret | Foto: Archiv ČRo

Jak uvádí bruselský zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, Edmund Stoiber měl dopis požadující zrušení Benešových dekretů zaslat předsedovi Evropské komise Prodimu, šéfovi Evropského parlamentu Coxovi a německému kancléři Schröderovi. Představitelé evropských institucí tvrdí, že zatím nic neobdrželi, ale nepopřeli, že list je na cestě. Bavorský premiér k dopisu údajně připojil dvě analýzy, které mají doložit, že dekrety odporují mezinárodnímu právu a nejsou slučitelné s legislativou Evropské unie.

Jak řekl už včera Českému rozhlasu nejmenovaný zdroj z Evropského parlamentu, německá CDU/CSU hodlá zvyšovat tlak na zrušení dekretů. V parlamentu je totiž analýza trojice nezávislých právníků, která diskriminační charakter dekretů popírá, a poslanci budou o této otázce za 14 dnů jednat.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: E. Stoiber a Benešovy dekrety

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme