Česko se nebude účastnit konference OSN o rasismu. Podle Kulhánka by sloužila ke kritice Izraele

Česká republika se přidá k bojkotu mezinárodní konference OSN o rasismu. V Bruselu to oznámil šéf české diplomacie Jakub Kulhánek z ČSSD. Podle něj by akce mohla být zneužitá ke kritice Izraele. Ke stejnému kroku už přistoupily také Rakousko nebo Nizozemsko.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kulhánek izraelského ministra zahraničí rovněž pozval do Prahy. Česko podle ně bude rovněž usilovat o obnovení tradice společného zasedání vlád obou zemí | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Tato konference je z našeho pohledu velmi kontroverzní, v minulosti byla zneužívaná především ke kritice Izraele, dokonce se tam objevovaly náznaky antisemitismu,“ uvedl ministr Kulhánek po schůzce se svým izraelským kolegou Ja’irem Lapidem v Bruselu s tím, že se českou účast rozhodl stáhnout už dříve nezávisle na jednání.

„Já jsem s panem ministrem o tom krátce mluvil, ale on mě o to nepožádal“.

Mezinárodní konference o rasismu se odehraje v září na okraji zasedání Valného shromáždění OSN.

Jakub Kulhánek izraelského ministra zahraničí rovněž pozval do Prahy. Česko podle ně bude rovněž usilovat o obnovení tradice společného zasedání vlád obou zemí.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme